Zapraszamy na przedłużony weekend w Bieszczadach.
Wystarczy jeden dzień urlopu, żeby w pełni cieszyć się wędrówką przez połoniny i podziwiać najdziksze polskie góry w kolorach złotej jesieni.
🍁 zdobędziemy Tarnicę (1346 m n.p.m.), najwyższy szczyt Bieszczadów zaliczany do Korony Gór Polski, z której przy dobrych warunkach będzie widać Tatry!
🍁 będziemy wędrować na lekko po najbardziej malowniczych szlakach zdobywając Halicz, Rozsypaniec i Połoninę Wetlińską
🍁 w Solinie przespacerujemy się po najwyższej w kraju zaporze, alternatywnie przejazd najnowszą w Polsce kolejką linową nad zaporą na górę Jawor (580 m n.p.m.)
🍁 w Sanoku zwiedzimy największą w kraju kolekcję dzieł Beksińskiego i największy skansen w Polsce.
Wyjazd z Warszawy i Lublina.
PROGRAM
26.10.2023 (czwartek)
Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o godz. 22.00, odjeżdżamy o godz. 22.15 do Wołosatego. Po drodze zabierzemy uczestników z Lublina, nad ranem przerwa śniadaniowa.
27.10.2023 (piątek)
Po dotarciu w Bieszczady przygotujemy się do wędrówki i wyruszymy z parkingu w Wołosatem szlakiem niebieskim do Przełęczy Pod Tarnicą. Stamtąd szlakiem żółtym wejdziemy na Tarnicę (1346 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskich Bieszczad zaliczany do Korony Gór Polski. Będą nam towarzyszyć przepiękne panoramy, również po stronie ukraińskiej. Przy dobrej widoczności dostrzeżemy Tatry, a po stronie ukraińskiej Gorgany ze szczytami Pikuj (1408 m n.p.m.) i Stoj (1677 m n.p.m.). Następnie szlakiem czerwonym zejdziemy do Przełęczy Goprowskiej (1160 m n.p.m.). Zdobędziemy Halicz (1333 m n.p.m), Rozsypaniec (1280 m n.p.m), przejdziemy do Przełęczy Bukowskiej (1107 m n.p.m.), a stamtąd na parking do Wołosatego, skąd pojedziemy autokarem do Ustrzyk Górnych. Zakwaterujemy się w hotelui będzie czekała na nas obiadokolacja.
Dystans ok. 20 km (około 9 godzin – z przerwami), suma podejść: 815 m, suma zejść 822 m.
Przebieg wędrówki jest uzależniony od pogody oraz tempa marszu grupy i może ulec zmianie. Ponieważ po drodze nie będzie żadnego schroniska należy zabrać odpowiednią ilość prowiantu.
Ponieważ szlak będzie prowadził w pobliżu częściowo wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej, więc każdy uczestnik powinien mieć ze sobą dowód tożsamości.
28.10.2023 (sobota)
Po śniadaniu wyruszymy do Kalnicy, z której czerwonym szlakiem wejdziemy na Smerek (1222 m n.p.m.), następnie przez Przełęcz Orłowicza i Osadzki Wierch (1253 m n.p.m.) wejdziemy na Połoninę Wetlińską i zrobimy przerwę w „Chatce Puchatka”. Zejdziemy czerwonym szlakiem na parking w Brzegach Dolnych i wrócimy na obiad do hotelu, wieczorem planujemy integrację.
Dystans 15 km (około 7,5 godziny – z przerwami), suma podejść: 845 m, suma zejść 694 m.
29.10.2023 (niedziela)
Po śniadaniu pojedziemy do Soliny, gdzie spacerując po koronie najwyższej w Polsce zapory (długość 664 m, wysokość 82 m) będziemy podziwiać Bieszczady przeglądające się w spiętrzonych wodach Sanu tworzących jezioro Solińskie. Przy budowie zapory w latach 1960-1968 pracowało ponad 2000 ludzi.
Następnie odwiedzimy Muzeum Historyczne na zamku w Sanoku z jedna z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów m.in. ikony oraz przedmioty liturgiczne, pochodzące z istniejących bądź już nieistniejących prawosławnych i greckokatolickich cerkwi z terenów południowo-wschodniej Polski i dzisiejszej Ukrainy. Zwiedzimy również Galerię Zdzisława Beksińskiego, w której oprócz kolekcji obrazów obejrzymy również zrekonstruowaną pracownię przeniesioną z warszawskiego mieszkania artysty. Największa na świecie – licząca ok. 600 prac – ekspozycja prezentuje bogatą i różnorodną twórczość jednego z najbardziej intrygujących artystów współczesnych.
Dla osób, które już odwiedziły Muzeum Historyczne zaproponujemy spacer z przewodnikiem po Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – największym skansenie w Polsce.
Na terenie 38 hektarów u podnóża Gór Słonnych zgromadzono około 180 obiektów budownictwa ludowego. Organizowane są w nich pokazy wytwarzania chleba czy wyrobów z drewna.
Po zwiedzaniu zjemy obiad i wyruszymy w drogę powrotną.
wycieczka autokarowa – wyjazd z Warszawy i Lublina
Zakwaterowanie w hotelu w Ustrzykach Górnych w pokojach 1 i 2-os. z łazienkami.
W pokojach są ręczniki, w obiekcie jest wifi.
W cenę wliczone są 2 śniadania (w sobotę i w niedzielę) oraz 2 obiadokolacje (w piątek i w sobotę).
Szczegóły dotyczące posiłków podamy w mailu przedwyjazdowym, wysyłanym na tydzień przed terminem wycieczki.
1 DZIEŃ
22.00 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie, wyjazd o godz. 22.15
2 DZIEŃ
00.30 – zbiórka w Lublinie na stacji ORLEN przy ul. Gęsiej 7
07.00-16.00 – górska wędrówka
16.30 – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg
3 DZIEŃ
07.30 – śniadanie
09.30-17.00 – górska wędrówka
17.30 – obiadokolacja, integracja, nocleg
4 DZIEŃ
07.30 – śniadanie
10.00-16.30 – spacer po zaporze w Solinie, Sanok (rynek, zwiedzanie Muzeum Historycznego z galerią Beksińskiego lub skansenu), obiad
powrót do Lublina godz. 20.00, do Warszawy godz. 23.00
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Po sprawdzeniu dostępności miejsc w ciągu 3 dni roboczych wyślemy Ci umowę do podpisu. Gwarancją udziału jest odesłanie podpisanej umowy i wpłata w podanym terminie.
Jeżeli nie masz możliwości wydruku umowy wówczas prosimy o taką informację.
Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 220 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 25 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki.
Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.
Sugerujemy rozważenie ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy, co umożliwi odzyskanie wpłaty w przypadku rezygnacji.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie do 30 dni od daty podpisania Umowy to Uczestnik w tym samym dniu musi musi zdecydować się na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie dłuższym niż 30 dni od daty podpisania Umowy wówczas Uczestnik może na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej zdecydować się w ciągu 7 dni.
Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.