dostępne wolne miejsca
Zapraszamy na weekend w Góry Opawskie i do Stolicy Polskiej Piosenki.
✳ 25 km górskich wędrówek, na lekko
✳ zdobędziemy Biskupią Kopę zaliczaną do Korony Gór Polski
✳ odwiedzimy Głuchołazy i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
✳ nocujemy w ośrodku wypoczynkowym z basenem
Wyjazd z Warszawy i Łodzi.
PROGRAM
9.03.2024
Zbiórka o godz. 00.45 na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie, odjeżdżamy o godz. 01.00.
Na trasie zrobimy przystanek dla uczestników z Łodzi, nad ranem zrobimy przerwę śniadaniową.
Szlakiem Przełomu Złotego Potoku w kolorze niebieskim przejdziemy przez Rezerwat Olszak, trasa będzie wiodła częściowo krawędzią Karolinek – grupy malowniczych skał o wysokości ok. 450 m, z których rozpościera się doskonały widok na przełom Złotego Potoku, masyw Biskupiej Kopy i skały Karliki. Dojdziemy do Żabiego Oczka czyli dawnego kamieniołomu, w którym wydobywano piaskowce i łupki. Wyrobisko zalane wodą utworzyło małe jeziorko otoczone kilkunastometrowymi skałami. Przejdziemy przez wzgórze Olszak (453 m n.p.m) i zejdziemy na parking w Pokrzywnej.
Wędrówkę po Górach Opawskich rozpoczniemy malowniczą doliną Złotego Potoku, następnie przejdziemy doliną Bystrego Potoku, gdzie zobaczymy pozostałości po średniowiecznych kopalniach złota. Szlak prowadzi Gwarkową Percią czyli ścianą dawnego kamieniołomu, na którą wchodzi się po 11-metrowej drabince – jedynej tego typu w polskich górach. Gwarkowa Perć jest jedną z największych atrakcji Gór Opawskich. Dla osób, które nie będą chciały przebyć tego odcinka po drabince jest alternatywna trasa. Następnie obejrzymy malownicze łupki na terenie dawnego kamieniołomu „Piekiełko” i szlakiem żółtym przejdziemy do schroniska PTTK „Pod Biskupią Kopą”, gdzie zrobimy przerwę.
Wejdziemy na najwyższe wzniesienie Opolszczyzny i Gór Opawskich czyli Biskupią Kopę (890 m n.p.m.) zaliczaną do Korony Gór Polski. Na szczycie znajduje się kamienna wieża widokowa o wysokości 18 metrów zbudowana w 1898 r. przez Morawsko-Śląskie Sudeckie Towarzystwo Górskie w jubileusz 50-lecia panowania cesarza Franciszka Józefa I. Z wieży rozpościera się widok na miasto Zlaté Hory, czeskie Jesioniki, Masyw Śnieżnika i Góry Złote. Przy dobrej pogodzie widoczne zarysy Karkonoszy, Gór Stołowych i Sowich.
Zejdziemy czerwonym szlakiem do Jarnołtówka, zakwaterujemy się, odświeżymy po wędrówce, dla osób zainteresowanych zajęcia taneczne. Zjemy obiad, potem kolejne zajęcia taneczne, alternatywnie będzie można w tym czasie skorzystać ze strefy wellness (sauna i jacuzzi) – za dodatkową opłatą.
Dystans do przejścia około 17 km (ok. 8 godz. – wliczając przerwy), suma podejść 784 m, suma zejść 784 m.
10.03.2024
Po śniadaniu wyruszymy na kolejną wędrówkę. Pojedziemy do wsi Podlesie skąd wyruszymy czerwonym szlakiem na Przednią Kopę (495 m n.p.m.), na której znajduje się budynek schroniska z wieżą widokową (obecnie nieczynne) i zabytkowa kaplica św. Anny. Żółtym szlakiem zejdziemy w dolinę rzeki Białej Głuchołaskiej, trasa będzie prowadzić przez Rezerwat „Nad Białką” oraz Rezerwat „Las Bukowy” i doprowadzi nas do Głuchołaz.
Dystans do przejścia około 8,5 km (około 2,5 godz. – z przerwami), suma podejść: 66 m, suma zejść 249 m.
W Głuchołazach obejrzymy fragment dawnego układu urbanistycznego, Wieżę Bramy Górnej i kościół św. Wawrzyńca z XIII wieku. Następnie pojedziemy do Opola na zwiedzanie Muzeum Polskiej Piosenki w budynku słynnego Amfiteatru Tysiąclecia na Wyspie Pasieka. Muzeum przedstawia historię polskiej piosenki od lat 20. ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Rolę odtwarzacza multimedialnego pełnią tu dwie muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski, fragmenty koncertów, programów telewizyjnych, reportaży i wywiadów z artystami. Miłośnicy festiwali opolskich znajdą szczegółowe informacje na temat każdej edycji, a w specjalnych, podwieszanych kulach fani muzyki rozrywkowej mogą obejrzeć reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce dedykowane modzie estradowej, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, i w którym można się w nie wirtualnie przebierać.
Po zwiedzaniu zjemy obiad i wyruszymy w drogę powrotną, planowany przyjazd do Łodzi godz. 21.00, powrót do Warszawy godz. 23.30.
Przebieg wędrówek jest uzależniony od pogody oraz tempa marszu grupy i może ulec zmianie.
autokar – wyjazd z Warszawy i Łodzi
Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w Jarnołtówku.
Pokoje 2 i 3-os oraz studio 4-os z łazienkami.
W pokojach są ręczniki, jest TV i wifi, można wypożyczyć czajniki elektryczne.
Jest możliwość wykupienia pokoju dla 1 osoby za dopłatą 100 zł/os.
W ośrodku jest basen (wliczony w cenę) oraz strefa spa (dodatkowo płatna, np. masaże).
W cenę jest wliczone śniadanie w formie bufetu, sobotnia obiadokolacja i niedzielny obiad dodatkowo płatne – posiłki zostaną zarezerwowane dla całej grupy. Szczegóły dotyczące menu podamy w mailu przedwyjazdowym, wysyłanym na tydzień przed terminem wycieczki.
1 DZIEŃ
00.45 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie
01.00 – wyjazd
02.30 – zbiórka w Łodzi (stacja BP ul. Kątna 1)
07.00 – przerwa śniadaniowa
08.30-16.30 – górska wędrówka
16.30 – obiad, zakwaterowanie, nocleg
2 DZIEŃ
08.00 – śniadanie
09.30-12.00 – górska wędrówka i spacer po Głuchołazach
13.30-17.30 – Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, obiad
18.00 – wyjazd, powrót do Łodzi godz. 21.00, powrót do Warszawy godz. 23.30
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Po sprawdzeniu dostępności miejsc w ciągu 3 dni roboczych wyślemy Ci umowę do podpisu. Gwarancją udziału jest odesłanie podpisanej umowy i wpłata w podanym terminie. Jeżeli nie masz możliwości wydruku umowy wówczas prosimy o taką informację.
Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 200 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 40 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki.
Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.
Sugerujemy rozważenie ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy, co umożliwi odzyskanie wpłaty w przypadku rezygnacji.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie do 30 dni od daty podpisania Umowy to Uczestnik w tym samym dniu musi musi zdecydować się na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie dłuższym niż 30 dni od daty podpisania Umowy wówczas Uczestnik może na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej zdecydować się w ciągu 7 dni.
Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.
Na etapie rezerwacji prosimy o podanie w polu „Pozostałe informacje” miasta, z którego wyjeżdżasz (Warszawa/Łódź).