Wolin, Uznam, MRU i Ogrody Hortulus #2 – TripsTravel.pl
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Wolin, Uznam, MRU i Ogrody Hortulus #2

590 zł
590 zł
Zarezerwuj miejsce

dostępne wolne miejsca

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

29561

Dlaczego warto podróżować z nami?

 • Zapewniamy niezapomniane wrażenia w konkurencyjnej cenie, a stałym klientom proponujemy rabaty.
 • Dokładamy wszelkich starań, żebyście podczas wyjazdu mieli maksimum frajdy z każdej wspólnie spędzonej z nami chwili: proponujemy autorskie programy wycieczek tworzone wspólnie z lokalnymi przewodnikami, a trasy weryfikujemy osobiście.
 • Zapewniamy organizację od A do Z: niczym się nie martwisz – dołączasz do naszej wycieczki, a resztą zajmujemy się MY!
 • Dbamy o Wasze bezpieczeństwo: zawieramy z Wami umowy, zawsze ubezpieczamy uczestników i ich bagaż, a w wyższych partiach gór towarzyszy nam przewodnik.
 • Macie szansę współtworzyć TripsTravel.pl – jesteśmy otwarci na Wasze pomysły podróżnicze, które wspólnie zrealizujemy.
1-4.07.2021
Wyspa Wolin
Max People : 200
Opis:

Zapraszamy na wyspę Wolin zwaną „Polską w pigułce” gdzie zobaczymy m.in. Jezioro Turkusowe, przejdziemy po najwyższych w kraju klifach, zwiedzimy Centrum Słowian i Wikingów, Fort Gerharda i Podziemne Miasto ukryte w nadbałtyckich wydmach oraz odwiedzimy sąsiadującą wyspę Uznam.
Po drodze zwiedzimy tajemnicze podziemia MRU, Krzywy Las Ogrody Hortulus.

PROGRAM

1.07 (czwartek)
Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o godz. 5.00.
Wyruszamy o godz. 5.30 do Dobrzycy k. Koszalina na zwiedzanie zespołu Ogrodów Hortulus,
po drodze zrobimy przerwę śniadaniową.
Kompleks ogrodów składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.
Ogrody Tematyczne Hortulus, różnią się od typowych ogrodów botanicznych czy dendrologicznych ponieważ są to ogrody pokazowe. W Ogrodach Tematycznych znajduje się blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyczne i stylistyce. Na powierzchni 5,5 ha znajdują się: ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim.
Ogrody Hortulus Spectabilis słyną z największego na świecie labiryntu grabowego o powierzchni
1 ha. W sercu labiryntu znajduje się blisko 20-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na całą okolicę oraz ogrody m.in. Kamienny Krąg, Kalendarz Celtycki, rabaty bylinowe, rosaria i partery bukszpanowe.
W czasie zwiedzania zrobimy przerwę obiadową.
O godz. 18.00 wyruszymy do Międzywodzia, gdzie dotrzemy ok. godz. 19.30.

2.07 (piątek)
Po śniadaniu wyruszymy do Świnoujścia. Zwiedzanie rozpoczniemy od Podziemnego Miasta – kompleksu do niedawna tajnych schronów schowanych w nadbałtyckich wydmach, gdzie w czasach PRL znajdowało się Zapasowe Stanowisko Dowodzenia dla wyższych władz wojskowych polskiej armii na terenie byłej niemieckiej Baterii Artylerii Nadbrzeżnej Vineta. Podziemne Miasto tworzy sieć korytarzy o długości prawie 1 kilometra, kilkudziesięciu pomieszczeń i kilku wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Powstało w pełni autonomiczne „podziemne miasto”,
w którym w przypadku wojny i bombardowań można było przebywać przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. O tajnym stanowisku dowodzenia wiedzieli tylko nieliczni – głównie najwyżsi rangą oficerowie. Była to jedna z pilnie strzeżonych tajemnic okresu „zimnej wojny”. Umocnienia wizytował i kierował w nich ćwiczeniami m.in. generał Wojciech Jaruzelski. Do niedawna był to najbardziej tajny obiekt wojskowy w północnej Polsce. 31 grudnia 2013 r. cały kompleks trafił pod opiekę Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Podziemne Miasto będziemy zwiedzali
z przewodnikiem ok. 2 godz. Następnie odwiedzimy pobliski Fort Gerharda – jeden z najlepiej zachowanych XIX – wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Jest to jedno z niewielu
w Europie żywych muzeów, gdzie turyści mogą na chwilę przenieść się w czasie i na własnej skórze poczuć smak wojskowej służby. Zwiedzanie Fortu ma formę przyspieszonego przeszkolenia wojskowego, zwiedzanie odbywa się pod opieką pruskiego żołdaka i trwa ok. 2 godz.
Kolejną atrakcją będzie najwyższa w Polsce latarnia morska w Świnoujściu (wys. 68 m) – wejście na wieżę po 308 schodach (zwiedzanie nie jest obowiązkowe). Następnie pojedziemy do centrum Świnoujścia,  przeprawimy się promem na drugi brzeg i na wyspie Uznam zjemy obiad. Przespacerujemy się do Stawy Młyny – znaku nawigacyjnego w kształcie wiatraka będącego symbolem Świnoujścia, przejdziemy ok. 4 km plażą do granicy polsko-niemieckiej i wrócimy do Międzywodzia.
Wieczorem planujemy integrację.

3.07 (sobota)
Po śniadaniu wyruszymy do Kamienia Pomorskiego, malowniczego miasteczka położonego nad Zalewem Kamieńskim. Odwiedzimy Katedrę, najstarszą świątynię na Pomorzu Zachodnim, której budowę rozpoczęto w 1196 r. Katedra słynie z monumentalnych organów (47 głosów i 3300 piszczałek), których można posłuchać w czasie corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w sezonie letnim oraz jedynego w Polsce przykatedralnego malowniczego wirydarza (ogród otoczony krużgankami). Następnie odwiedzimy Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg-Vineta – skansen usytuowany na nabrzeżu rzeki Dziwna na przeciwko miasteczka Wolin. Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów – replik wczesnośredniowiecznego Wolina (liczba obiektów to 27 chat, 2 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi oraz nabrzeże portowe).
Zwiedzimy z przewodnikiem osadę „historyczną” – rekonstrukcję zabudowań mieszkalnych
i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza (od IX do XI wieku). Następnie pojedziemy do Wapnicy, gdzie znajduje się Jezioro Turkusowe – zalane wyrobisko dawnej kopalni kredy. Przespacerujemy się wzdłuż jeziora na Wzgórze Zielonka, z którego zobaczymy deltę wsteczną rzeki Świny, na której znajdują się torfowiskowe wysepki, a cały obszar delty stanowi rezerwat przyrody chroniący głównie 150 gatunków ptaków. Kolejną atrakcją będą punkty widokowe na najwyższych w Polsce klifach objętych ochroną Wolińskiego Parku Narodowego. Wejdziemy na Kawczą Górę (61 m n.p.m.), z której na plażę prowadzą schody – z dołu można docenić wysokość klifów i zobaczyć z oddali molo w Międzyzdrojach. Odwiedzimy również Górę Gosań (93 m n.p.m.) będąca najwyższym wzniesieniem na polskim wybrzeżu. Na szczycie znajdują się resztki artyleryjskiej wieży obserwacyjnej i bunkry. Najpiękniejszy jest jednak zapierający dech w piersi widok. Można stąd podziwiać panoramę Międzyzdrojów i Świnoujścia, a także pobliskiego, niemieckiego miasteczka Ahlbeck – i oczywiście morze. Po zwiedzaniu wrócimy do Międzywodzia, zjemy obiad, a wieczorem planujemy integrację.

4.07 (niedziela)

Przed śniadaniem zapakujemy bagaże do autobusu i o godz. 9.00 wyruszymy do Nowego Czarnowa k. Gryfina, gdzie znajduje się Krzywy Las. W sosnowym zagajniku, wśród prostych drzew rośnie kilkaset sosen o osobliwym kształcie. Wszystkie wyginają się łukiem w kierunku północnym.
Wiek drzew szacuje się na 75 lat. Do deformacji drzew doszło prawdopodobnie na skutek działalności człowieka, na potrzeby lokalnego producenta sań lub mebli. Następnie zwiedzimy fragment centralnego odcinka Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) w Pniewie
k. Międzyrzecza. MRU to system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934–1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy i jest jednym z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Podziemia odcinka centralnego MRU są obecnie rezerwatem nietoperzy, w którym zimuje ponad
30 tys. osobników. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na ok. 30 km.
Przejdziemy z przewodnikiem najkrótszą z udostępnionych turystom tras (1500 m), która obejmuje przejście i zwiedzanie schronu bojowego Pz.W. 717 wraz z podziemnym zespołem koszarowo-technicznym oraz przejście korytarzem do obiektu Pz.W. 716. Po zwiedzaniu czeka nas krótka przejażdżka wozem opancerzonym – dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą). Po zwiedzaniu zjemy obiad i wyruszymy w drogę powrotną – planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 22.30.

Wycieczka odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi w terminie jej realizacji.

Transport:

Przejazd autobusem na trasie Warszawa-Międzywodzie-Warszawa i przejazdy lokalne.

Noclegi

Noclegi w ośrodku wczasowym w Międzywodziu, który na portalu Booking.com ma ocenę 8,3/10, a w Google 4,6/5. Obiekt jest położony 700 m od plaży.

Zapewniamy 2 noclegi w pokojach 2-os. z łazienkami, a każdy pokój ma bezpośrednie wejście z dworu. W pokojach jest TV i czajnik elektryczny, natomiast ręczniki i suszarki do włosów trzeba zabrać własne.  

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Ponieważ ośrodek nie dysponuje własną gastronomią, śniadania i sobotnią obiadokolację zjemy w restauracji w centrum Międzywodzia, do której podjedziemy autokarem. Pozostałe obiadokolacje zjemy poza ośrodkiem.
Szczegóły podamy w mailu przedwyjazdowym, wysyłanym na tydzień przed terminem wycieczki.

Galeria
Plan wyjazdu:

1.07.2021 (czwartek)
05.00 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie
05.30 – wyjazd do Międzywodzia (po drodze przerwa śniadaniowa)
13.30-18.00 – zwiedzanie kompleksu Ogrodów Hortulus, w międzyczasie przerwa na obiad
19.30 – przyjazd do Międzywodzia, zakwaterowanie 

2.07.2021 (piątek)
08.00 – śniadanie
09.00 – wyjazd do Świnoujścia, zwiedzanie (Podziemne Miasto, Fort Gerharda, latarnia morska, obiad, spacer po plaży)
21.30 – powrót do Międzywodzia

3.07.2021 (sobota)
08.00 – śniadanie
09.30-16.30 – zwiedzanie (Kamień Pomorski, Centrum Słowian i Wikingów Jomsborg-Vineta, spacer nad Jeziorem Turkusowym na Wzgórze Zielonka, punkty widokowe na klifach w Wolińskim PN – Kawcza Góra i Góra Gosań)
18.30 – obiadokolacja w Międzywodziu 

4.07.2021 (niedziela)
08.00 – śniadanie
11.00-11.30 – spacer po Krzywym Lesie 
13.00-16.30 – zwiedzanie MRU Pniewo (Trasa Krótka), przejazd wozem opancerzonym (dla zainteresowanych), obiad
16.30 – wyjazd do Warszawy, planowany powrót ok. godz. 22.30.

Cena:
Cena za 1 osobę w pok. 2-os.: 590 zł,
dopłata za pokój do wykorzystania przez dla 1 osobę +210 zł/os.
przedpłata 100% lub zadatek 200 zł w ciągu 2 dni, pozostała kwota płatna do 15.06.2021 – na podstawie umowy z danymi do przelewu, którą przesyłamy w ciągu 3 dni roboczych

Cena uwzględnia:

 • transport autobusem na trasie Warszawa-Międzywodzie-Warszawa i przejazdy lokalne
 • 3 noclegi - zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym
 • organizacja ogniska (bez prowiantu)
 • opieka pilota/organizatora
 • ubezpieczenie NNW, KL i bagażu
 • składki na TFG i TFP

Cena nie uwzględnia:

 • wyżywienia: śniadania od 8 zł, obiadokolacje 20-30 zł
 • biletów wstępu: MRU (Trasa Krótka - 1,5 godz - 18 zł bilet grupowy) + 10 zł za przejazd wozem opancerzonym (opcjonalnie), Podziemne Miasto i Fort Gerharda w Świnoujściu 25 zł, latarnia morska w Świnoujściu (wejście na wieżę 9/5 zł), Centrum Słowian i Wikingów (11/9 zł), Ogrody Tematyczne Hortulus i Ogrody Spectabilis (42 zł - bilet łączony grupowy)
Co zabrać:
 • pieniądze i dowód osobisty
 • wygodne buty (będzie dużo chodzenia)
 • ubiór adekwatny do warunków pogodowych – sugerujemy sprawdzić prognozę pogody dzień przed wyjazdem
 • kostium kąpielowy/kąpielówki i akcesoria plażowe (jeśli ktoś planuje plażing)
 • aparat fotograficzny – będzie co fotografować :)
Zapisy

Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Po sprawdzeniu dostępności miejsc w ciągu 3 dni roboczych wyślemy Ci umowę do podpisu. Gwarancją udziału jest odesłanie podpisanej umowy i wpłata w podanym terminie (przeważnie
w ciągu 2 dni od daty podpisania umowy). Jeżeli nie masz możliwości wydruku umowy wówczas prosimy o taką informację.

Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 150 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 20 zł.

Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki,
z wyjątkiem miejsc wcześniej zarezerwowanych (duplex lub premium).

Sugerujemy rozważenie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w imprezie, co umożliwi odzyskanie wpłaty w przypadku rezygnacji – polisę zawiera uczestnik po podpisaniu umowy z dowolnym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.

Data urodzenia

Akceptacja poniższych regulaminów jest wymagana:


Po kliknięciu na przycisk poczekaj na komunikat zwrotny.

10 travellers are considering this tour right now!