dostępne wolne miejsca
Wędrówka doliną Łyny wśród malowniczych warmińskich lasów i zwiedzanie najciekawszych zakątków Starego Miasta w Olsztynie.
Weźmiemy również udział w warsztatach Ptasiej Akademii w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie.
PROGRAM
Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o godz. 06.45, wyruszamy o godz. 07.00, na trasie przerwa śniadaniowa.
Pojedziemy do Olsztyna i spod zamku wyruszymy na 7-kilometrową wędrówkę fragmentem Łynostrady czyli trasy pieszo – rowerowej prowadzącej przez malownicze tereny Warmii wśród pól, łąk i lasów łącząc dwie stolice regionu – Olsztyn i Lidzbark Warmiński. Nazwa trasy pochodzi od Łyny – najdłuższej rzeki województwa (264 km długości), której dolinę będziemy przemierzać. Przejdziemy czerwonym szlakiem z centrum miasta w pobliże Elektrowni Wodnej uruchomionej w 1907 roku przy ujściu rzeki Wadąg do Łyny – wędrówka potrwa około 2 godziny.
Następnie odwiedzimy Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich Fundacji Albatros w Bukwałdzie zajmujący się leczeniem i rehabilitacją chorych lub rannych ptaków, odchowem piskląt i podlotów oraz edukacją ekologiczną pod nazwą Ptasiej Akademii. Ośrodek jest największą placówką tego typu spośród 9 występujących w województwie warmińsko-mazurskim.
Weźmiemy udział w warsztatach Akademii, a dzięki bliskiej obecności wielu gatunków ptaków będziemy mieli wyjątkową okazję do multisensorycznych wrażeń – oglądania, słuchania i dotykania. Zajęcia są prowadzone przez specjalistów, naukowców i pasjonatów.
W ramach warsztatów odwiedzimy wszystkich mieszkańców Akademii i dowiemy się wielu ciekawostek na ich temat. Zapoznamy się z ABC pierwszej pomocy ptakom: dowiemy się jak należy zachować w konkretnych sytuacjach z ptakami potrzebującymi pomocy, gdzie szukać wsparcia, a także kiedy nie należy podejmować interwencji. Na koniec wykonamy kolorowe makatki kwietne, które będą doskonałą pamiątką z wizyty w Akademii. Na warsztatach latania poznamy wszystkie naturalne sposoby przystosowania ptaków do latania. Przyjrzymy się ich piórom, poznamy ich budowę, a na koniec własnoręcznie wykonamy łapacze snów z naturalnych materiałów.
Po zajęciach będzie zorganizowane ognisko – prowiant we własnym zakresie.
Następnie pojedziemy do Olsztyna na spacer po Starym Mieście.
Obejrzymy zamek kapituły warmińskiej z XIV wieku, jedną z najlepiej zachowanych budowli obronnych w północnej Polsce mieszcząca m.in. Muzeum Warmii i Mazur. Na olsztyńskim zamku w latach 1516-1521 przebywał Mikołaj Kopernik prowadząc obserwacje nieba, których wyniki przedstawił w dziele „O obrotach sfer niebieskich”. Efektem jego badań było wyznaczenie rzeczywistej długości astronomicznego roku.
Przespacerujemy się po olsztyńskim rynku, obejrzymy gotycką katedrę św. Jakuba oraz Wysoką Bramę, zjemy obiad i wyruszymy w drogę powrotną.
Do Warszawy przyjedziemy na godzinę 22.30.
wycieczka autokarowa – wyjazd z Warszawy
06.45 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie
07.00 – wyjazd na Warmię, na trasie przerwa śniadaniowa
10.30-16.30 – wędrówką doliną Łyny, zwiedzanie Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich, ognisko
17.00-19.30 – spacer po olsztyńskim Starym Mieście z przerwą na obiad
22.30 – powrót do Warszawy
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Gwarancją udziału jest wpłata w podanym terminie.
Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 90 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 25 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki.
Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.
Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.