dostępne wolne miejsca
Zapraszamy na wędrówki po Roztoczu w kolorach złotej jesieni z lokalnym przewodnikiem.
▪ najbardziej widokowe trasy Roztoczańskiego Parku Narodowego z hodowlą konika polskiego
▪ szlak szumów na Tanwi w sercu Puszczy Solskiej
▪ ścieżka geoturystyczna w dawnym kamieniołomie Nowiny z wieżą widokową
PROGRAM
Zbiórka w Warszawie o godz. 05.30, odjeżdżamy o godz. 05.45, na trasie przerwa śniadaniowa.
Zwiedzanie rozpoczniemy w Zwierzyńcu, gdzie spotkamy się z przewodnikiem i wyruszymy na wędrówkę po Roztoczańskim Parku Narodowym.
Wejdziemy na Bukową Górę (310 m n.p.m.), która jest punktem widokowym na Roztocze Środkowe i na położoną w pobliskim wąwozie wieś Sochy. Przejdziemy nad Stawy Echo położone wśród sosnowych lasów, wzdłuż największego z czterech stawów poprowadzą nas drewniane kładki. Nad stawami można zaobserwować koniki polskie z miejscowej hodowli. Wrócimy do Zwierzyńca, gdzie obejrzymy malowniczy kościół św. Jana Nepomucena położony na wyspie.
Dystans wędrówki 6 km.
Następnie pojedziemy do miejscowości Rebizanty, skąd wyruszymy na wędrówkę Szlakiem „Szumów”, który prowadzi przez malowniczy rezerwat “Nad Tanwią” w sosnowych lasach Puszczy Solskiej. Powstał on w 1958 roku i chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami 24 kaskad. Od dźwięku spadającej wody nazywane są “szumami” bądź “szypotami”. Kaskady utworzyły się w okresie trzeciorzędu, kiedy to wyżynny obszar Roztocza został wydźwignięty przy równoczesnym opadnięciu Kotliny Sandomierskiej. To właśnie dzięki tym progom, nurt rzeki tworzy „szumy”. Przejdziemy trasą w większości znakowaną, prowadzącą początkowo brzegiem Tanwi, a przebieg szlaku uatrakcyjniają mostki, kładki i schodki. Po drodze miniemy najwyższy na Roztoczu wodospad Jeleń (wysokość 1,5 m, szerokość 9 m).
Dystans wędrówki około 8 km.
Przerwa na obiad, po której odwiedzimy dawny kamieniołom Nowiny, gdzie przespacerujemy się szlakiem geoturystycznym na zboczu Krzyżowej Góry. Będziemy mogli przyjrzeć się bliżej budowie geologicznej Roztocza, zobaczymy warstwy wapieni sprzed kilkunastu milionów lat, a być może uda się znaleźć muszle przegrzebków z tamtego okresu. Wejdziemy na wieżę widokową, z której rozpościera się panorama okolicy.
Dystans wędrówki 1 km.
Planowany powrót do Warszawy godz. 22.00.
autokar – wyjazd z Warszawy
05.30 – zbiórka na przystanku przy ul. Emilii Plater 47 w Warszawie
05.45 – wyjazd do Zwierzyńca, na trasie przerwa śniadaniowa
10.00-17.30 – wędrówki z przewodnikiem z przerwą na obiad
22.00 – powrót do Warszawy
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Gwarancją udziału jest wpłata w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia.
Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 190 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 40 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki.
Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.
Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.