Ponidzie, Sandomierz i Góry Pieprzowe – TripsTravel.pl
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Ponidzie, Sandomierz i Góry Pieprzowe

370 zł
370 zł
Zarezerwuj miejsce

dostępne wolne miejsca

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

33287

Dlaczego warto podróżować z nami?

 • Zapewniamy niezapomniane wrażenia w konkurencyjnej cenie, a stałym klientom proponujemy rabaty.
 • Dokładamy wszelkich starań, żebyście podczas wyjazdu mieli maksimum frajdy z każdej wspólnie spędzonej z nami chwili: podróżujemy w małych grupach, zapewniamy kameralną atmosferę, pilot gwarantuje dużą dawkę dobrego humoru :)
 • Zapewniamy organizację od A do Z: niczym się nie martwisz – dołączasz do naszej wycieczki, a resztą zajmujemy się MY! Proponujemy autorskie programy wycieczek tworzone wspólnie z lokalnymi przewodnikami, a trasy weryfikujemy osobiście.
 • Dbamy o Wasze bezpieczeństwo: zawieramy z Wami umowy, zawsze ubezpieczamy uczestników, a przy zdobywaniu wyższych szczytów towarzyszy nam przewodnik górski.
 • Macie szansę współtworzyć TripsTravel.pl – jesteśmy otwarci na Wasze pomysły podróżnicze, które wspólnie zrealizujemy.
15-16.10.2022
Ponidzie i Ziemia Sandomierska
Max People : 200
Opis:

Miłośników pięknych widoków, zabytków oraz historii zapraszamy na Ponidzie i do Sandomierza.
▪ zwiedzimy Sandomierz i historyczną Wiślicę
▪przejdziemy najnowszą w Polsce podziemną trasą multimedialną 
▪ obejrzymy kilkumetrowe kryształy gipsu i Sosnę Kroczącą
▪ wejdziemy na najnowocześniejszą tężnię w Polsce 
▪ będziemy podziwiać panoramę Sandomierza i doliny Wisły z Gór Pieprzowych

Wycieczka z lokalnym przewodnikiem świętokrzyskim.

PROGRAM

15.10.2022 (sobota)
Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o godz. 05.30, odjeżdżamy o godz. 05.45 na Ponidzie, po drodze zrobimy przerwę śniadaniową.
Zwiedzanie rozpoczniemy od Wiślicy położonej na gipsowych wzniesieniach nad Nidą, na terenie historycznej ziemi krakowskiej. W średniowieczu Wiślica stanowiła ważną siedzibę książęcą.
Zrobiło się o niej głośno w latach 60. XX wieku, kiedy to dokonano na jej terenie odkryć archeologicznych. Najstarsze ślady osadnictwa odkryto na tzw. Wyspie Grodziskowej, na której w czasach Bolesława Chrobrego wzniesiono niewielki gród. Oprócz grodziska zwiedzimy bazylikę kolegiacką z 1350 roku z gotyckimi sklepieniami i fragmentami fresków z XIV wieku. Obok znajduje się zabytkowa dzwonnica i Dom Długosza z 1460 roku, w którym zachowały się XV-wieczne polichromie i oryginalny, belkowany, modrzewiowy strop. W pobliżu znajduje się Muzeum Archeologiczne z trasą multimedialną prowadzącą kilka metrów pod ziemią wokół fundamentów kolegiaty. Ekspozycja jest jedną z najnowszych atrakcji turystycznych w regionie. W podziemiach zachowały się relikty dwóch świątyń romańskich, artefakty archeologiczne w postaci ceramiki, sprzętów i narzędzi metalowych, numizmatyki, pochodzące z prac badawczych wokół kolegiaty. 

Następnie odwiedzimy Chotel Czerwony, gdzie zwiedzimy gotycki kościół św. Bartłomieja.
U podnóża wzgórza kościelnego znajdują się wychodnie gipsu, z kilkumetrowymi kryształami tego minerału. Przespacerujemy się do pobliskiego rezerwatu stepowego Przęślin na niewielkim wzgórzu. Oprócz roślinności stepowej objęte są tutaj ochroną odsłonięcia gipsów grubokrystalicznych, które osiągają wysokość do 3 metrów.

W Busku-Zdrój odwiedzimy jedną z największych i najnowocześniejszych tężni solankowych w Polsce. Obiekt ma kształt okręgu o średnicy około 72 m i wysokości 10 m. Tężnię stanowią dwa pierścienie z tarniny, oddzielone przejściami przypominającymi labirynt, które prowadzą na dziedziniec z fontanną mgielną. Na szczycie tężni znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę uzdrowiska.
Przespacerujemy się po Parku Zdrojowym, zjemy obiad i w pobliskim Wełeczu zobaczymy Sosnę Kroczącą czyli prawie stuletnią sosnę pospolitą z naziemnym systemem korzeniowym. Na skutek eksploatacji piasku przez lokalnych mieszkańców odsłoniły się korzenie drzewa, dzięki czemu sosna wygląda jakby się unosiła w powietrzu, a w przestrzeni między korzeniami mieści się nawet kilka osób. Od 2002 roku to niezwykłe drzewo uznane zostało oficjalnie za pomnik przyrody.
Po zwiedzaniu pojedziemy do hotelu w Kielcach.

16.10.2022 (niedziela)
Po śniadaniu wyruszymy do Sandomierza i rozpoczniemy zwiedzanie Małego Rzymu, jak czasem bywa określane to miasto, ze względu na – podobnie jak stolica Włoch – położenie na siedmiu wzgórzach.
Przejdziemy Wąwozem Św. Jadwigi do kościoła św. Jakuba ze słynnym zdobionym ceglanym portalem zwanym Bramą Niebios. Następnie przespacerujemy się Wąwozem Piszczele w stronę rynku, na który wejdziemy przez Ucho Igielne, jedyną zachowaną furtę, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych.
Na rynku obejrzymy jeden z symboli Sandomierza, czyli gotycki ratusz z połowy XIV wieku otoczony renesansowymi kamienicami. Przejdziemy Podziemną Trasę Turystyczną czyli fragmentem kilkukondygnacyjnych komór i chodników znajdujących się pod Starym Miastem, których powstaniu sprzyjała zalegająca na tym terenie gruba warstwa lessu. Drążone korytarze pełniły w minionych wiekach rolę składów kupieckich, w których przechowywano głównie wino, sól i śledzie. Służyły także jako schronienie w niebezpiecznych sytuacjach. Długość trasy wynosi 470 m, najgłębsze wyrobiska znajdują się na głębokości 12 m. 
Wejdziemy również na Bramę Opatowską, jedyną zachowaną bramę spośród czterech istniejących w systemie murów obronnych. W czasie wolnym miłośnicy serialu Ojciec Mateusz będą mogli zwiedzić wystawę Świat Ojca Mateusza z rekwizytami z planu filmowego i wiernie odwzorowanymi w wosku postaciami bohaterów. Alternatywnie będzie można zwiedzić Katedrę lub Muzeum Zamkowe.

Po zwiedzaniu zjemy obiad i wybierzemy się na spacer po Górach Pieprzowych czyli szeregu wzgórz zbudowanych z łupków kambryjskich powstałych ok. 200 mln lat temu.
Swoim kolorem i wyglądem kruszące się łupki przypominają zmielony pieprzu. Góry Pieprzowe są objęte ochroną, w 1979 roku utworzono tu rezerwat. Znajdują się tu liczne stanowiska roślinności kserotermicznej i stepowej. Z punktu widokowego na skarpie będziemy podziwiać panoramę Sandomierza i dolinę przepływającej poniżej Wisły z wysokości około 60 metrów.
Planowany powrót do Warszawy ok. godz. 21.30.

Transport:

Przejazd autobusem klasy turystycznej/busem na trasie Warszawa – Kielce – Warszawa i przejazdy lokalne.

Noclegi

Zakwaterowanie w hotelu *** w Kielcach w pokojach 2-os z łazienkami.
W pokojach są ręczniki (2 szt/os), suszarki do włosów, TV, wifi.
Jest możliwość wykupienia pokoju dla 1 osoby za dopłatą 50 zł.

W cenę wliczone jest śniadanie w formie bufetu z daniem na ciepło (np. jajecznica, kiełbaski itp.).
Będą również zarezerwowane obiady w sobotę i w niedzielę – za dodatkową opłatą.
Szczegółowe menu podamy w mailu przedwyjazdowym wysyłanym na tydzień przed terminem wycieczki.

Galeria
Plan wyjazdu:

15.10 (sobota)
05.30 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie
06.00 – wyjazd na Ponidzie, po drodze przerwa śniadaniowa
09.30-17.00 – zwiedzanie Wiślicy, Chotel Czerwony, Busko Zdrój, obiad
18.00 – zakwaterowanie w hotelu

16.10 (niedziela)
07.00 – śniadanie
10.00-17.30 – zwiedzanie Sandomierza, obiad, spacer po Górach Pieprzowych, 
17.30 – wyjazd do Warszawy, powrót ok. godz. 21.30

Cena:
Cena za 1 osobę: 370 zł, zniżka dla dziecka do 18 lat -10%
dopłata za pokój 1-os +50 zł,
przedpłata 100% lub 200 zł w ciągu 2 dni, pozostała kwota płatna do 22.09.2022
– na podstawie umowy z danymi do przelewu, którą przesyłamy w ciągu 3 dni roboczych

Cena uwzględnia:

 • transport autobusem klasy turystycznej/busem na trasie Warszawa - Kielce - Warszawa i przejazdy lokalne
 • opłaty parkingowe
 • nocleg i śniadanie w hotelu ***
 • usługa lokalnego przewodnika
 • wynajem słuchawek turystycznych
 • opieka pilota/organizatora
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł)
 • składki na TFG i TFP

Cena nie uwzględnia:

 • biletów wstępu: Muzeum Archeologiczne w Wiślicy (18 zł - bilet grupowy), Tężnia w Busku Zdrój (9 zł - bilet grupowy), Brama Opatowska (10 zł/N lub 8 zł/U), Podziemna Trasa Turystyczna w Sadomierzu (20 zł/N lub 16 zł/U), Kościół Dominikanów (3 zł/N lub 2 zł/dziecko + opcjonalnie 2 zł/os wejście do dzwonnicy z kryptą), Katedra w Sandomierzu (12 zł - zwiedzanie z audioprzewodnikiem)
 • pozostałych posiłków niewliczonych w cenę imprezy
Co zabrać:
 • pieniądze na posiłki i inne wydatki (np. bilety wstępu, pamiątki), telefon, powerbank
 • przekąski i napój na drogę
 • wygodne buty , ubiór adekwatny do warunków pogodowych – sugerujemy sprawdzić prognozę pogody dzień przed wyjazdem
 • aparat fotograficzny
Zapisy

Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Po sprawdzeniu dostępności miejsc w ciągu 3 dni roboczych wyślemy Ci umowę do podpisu. Gwarancją udziału jest odesłanie podpisanej umowy i wpłata w podanym terminie. Jeżeli nie masz możliwości wydruku umowy wówczas prosimy o taką informację.

Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 100 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 25 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki. Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.

Sugerujemy rozważenie ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy, co umożliwi odzyskanie wpłaty w przypadku rezygnacji.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie do 30 dni od daty podpisania Umowy to Uczestnik w tym samym dniu musi musi zdecydować się na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej.
Jeśli Impreza odbywa się w terminie dłuższym niż 30 dni od daty podpisania Umowy wówczas Uczestnik może na ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej zdecydować się w ciągu 7 dni.

Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.

  Data urodzenia

  Akceptacja poniższych regulaminów jest wymagana:


  Po kliknięciu na przycisk poczekaj na komunikat zwrotny.
  5 travellers are considering this tour right now!