dostępne wolne miejsca
W tym roku Łódź świętuje swoje 600. urodziny!
Z tej okazji zapraszamy na kolejną edycję Pysznego Spaceru według autorskiego projektu, którego motywem przewodnim będzie historia łódzkich kulinariów.
Przy okazji zwiedzimy zabytkowy kompleks fabryczny Księży Młyn, Muzeum Kinematografii oraz Manufakturę.
Wycieczka z łódzkim przewodnikiem, autorem Pysznego Spaceru.
PROGRAM
Zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie o godzinie 08.00, odjeżdżamy o godzinie 08.15.
Zwiedzanie rozpoczniemy od Muzeum Kinematografii, ponieważ miasto jest stolicą polskiej kinematografii. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, z pokaźnym zbiorem ponad 50.000 eksponatów zlokalizowane w dawnym pałacu Karola Scheiblera w Parku Źródliska. Ciekawostką jest wystawa eksponatów z filmu „Kingsajz” na dziedzińcu muzeum, czy w pełni sprawny fotoplastikon z filmu „Vabank”. W pobliżu muzeum znajduje się słynna łódzka Filmówka.
Następnie przespacerujemy się po Księżym Młynie, dawnej osadzie fabryczno-mieszkalnej zbudowanej w drugiej połowie XIX wieku przez Scheiblera nad rzeką Jasień. Osiedle w czasach swojej świetności było samowystarczalnym zespołem urbanistycznym wielkości małego miasta. Tutejszą perłą architektury jest dawna rezydencja Scheiblerów-Herbstów zwana Pałacem Herbsta mieszcząca oddział Muzeum Sztuki. Księży Młyn jest największym zabytkowym kompleksem fabrycznym Łodzi.
Odwiedzimy Manufakturę powstałą na terenie dawnego kompleksu fabrycznego „Króla Bawełny” z najdłuższą w Europie fontanną. Poznamy historię rodziny Poznańskich i Pałacu Poznańskiego. Dowiemy się jak powstała fabryka i w jaki sposób Poznański zarobił swój olbrzymi majątek? Przewodnik opowie nam o kuchni łódzkich robotników i w jakich warunkach mieszkali.
W czasie wolnym zrobimy przerwę na obiad w jednej z kilkudziesięciu restauracji, będzie można również odwiedzić któreś z trzech pobliskich muzeów: Muzeum Fabryki oferuje oprócz ciekawej ekspozycji taras widokowy z panoramą Manufaktury, Muzeum Sztuki MS2 w XIX-wiecznej tkalni lub Muzeum Miasta Łodzi w dawnym Pałacu Poznańskiego.
W drogę powrotną wyruszymy o godz. 19.30, przyjazd do Warszawy o godz. 21.30.
Zdjęcie główne Eugene/Unsplash
wycieczka autokarowa – wyjazd z Warszawy
08.00 – zbiórka na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie
08.15 – wyjazd do Łodzi
11.00-19.30 – zwiedzanie Łodzi, w międzyczasie czas wolny z przerwą na obiad
19.30 – wyjazd do Warszawy, powrót o godz. 21.30
Po wysłaniu zgłoszenia w ciągu minuty otrzymasz potwierdzenie jego przyjęcia na podany adres
e-mail. Gwarancją udziału jest wpłata w ciągu 3 dni od daty zgłoszenia.
Jeżeli interesuje Cię większy komfort podróży to zachęcamy do wykupienia duplexu (gwarancja wolnego miejsca obok czyli dwa fotele do dyspozycji 1 osoby) w cenie 70 zł lub miejsca premium (w dwóch pierwszych rzędach foteli) w cenie 25 zł.
Miejsca w autobusie nie są numerowane, a przydział następuje wg kolejki podczas zbiórki.
Przydział miejsc premium odbywa się wg kolejności rezerwacji.
Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania, które znajdziesz tutaj.