Baśniowy Supraśl – perła Podlasia #2 – TripsTravel.pl
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login
Szukaj na stronie Obserwuj nas na Instagramie Dołącz do nas na Facebooku

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Baśniowy Supraśl – perła Podlasia #2

0
140 zł
140 zł
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

17305

Dlaczego warto podróżować z nami?

 • Zapewniamy niezapomniane wrażenia w konkurencyjnej cenie, a stałym klientom proponujemy rabaty.
 • Dokładamy wszelkich starań, żebyście podczas wyjazdu mieli maksimum frajdy z każdej wspólnie spędzonej z nami chwili: proponujemy autorskie programy wycieczek tworzone wspólnie z lokalnymi przewodnikami, a trasy weryfikujemy osobiście.
 • Zapewniamy organizację od A do Z: niczym się nie martwisz – dołączasz do naszej wycieczki, a resztą zajmujemy się MY!
 • Dbamy o Wasze bezpieczeństwo: zawieramy z Wami umowy, zawsze ubezpieczamy uczestników i ich bagaż, a w wyższych partiach gór towarzyszy nam przewodnik.
 • Macie szansę współtworzyć TripsTravel.pl – jesteśmy otwarci na Wasze pomysły podróżnicze, które wspólnie zrealizujemy.
8.05.2021
Supraśl
Max People : 200
Opis:

Zapraszamy na odkrywanie „Perły Podlasia” czyli historycznego Supraśla ukrytego w  sercu Puszczy Knyszyńskiej. Podlaskie uzdrowisko przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i zabytkową
XIX-wieczną drewnianą zabudową, nad którą góruje prawosławny klasztor. Uroki Supraśla doceniają nie tylko turyści, ale również filmowcy, dzięki którym miasteczko zyskało na popularności. 

PROGRAM – zmiana programu: zamiast Muzeum Ikon, które będzie niedostępne planujemy spacer po Białymstoku

Zbiórka o godz. 07.00 na parkingu na pl. Bankowym w Warszawie.
Wyjeżdżamy o godz. 07.30, po drodze zrobimy przerwę w Białymstoku.
Po przerwie pojedziemy do centrum miasta, gdzie obejrzymy mural „Dziewczynka z konewką” zajmujący całą ścianę budynku przy al. Piłsudskiego. Mural powstał w 2013 r. w ramach akcji Folk on the Street organizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Pracę stworzyła Natalia Rak, absolwentka łódzkiej ASP. Mural cieszy się dużym zainteresowaniem i doczekał się znaczka pocztowego, a jego repliki powstały w chińskim Ningbo i w chorwackim Osijeku.
Następnie podjedziemy do zespołu pałacowo-parkowego Branickich i przespacerujemy się wokół dawnej rezydencji zwanej „Podlaskim Wersalem”. Białystok wszedł we władanie rodziny Branickich w 1660 roku. Pałac stał się główną siedzibą rodu za sprawą Stefana Mikołaja Branickiego, który według projektu Tylmana z Gameren przekształcił XVI-wieczny zamek Wiesiołowskich
w magnacką rezydencję. Jego syn, Jan Klemens Branicki, od 1709 roku aż do swojej śmierci w 1771 roku, przebudowywał i upiększał pałac oraz otaczające go ogrody. Rezydencja odzwierciedlała królewskie ambicje hetmana wielkiego koronnego. Dzięki zastosowaniu francuskich wzorów
w wystroju wnętrz i w założeniach ogrodowych pałac zyskał miano Wersalu Podlaskiego. Bywali tu artyści, poeci, ludzie nauki, posłowie, a także sami królowie. W XIX i na początku XX wieku pałac niszczał, pozostając w rękach carów rosyjskich, następnie będąc siedzibą Instytutu Panien Szlacheckich. W lipcu 1944 roku został spalony i całkowicie zrujnowany. Odbudowany po wojnie, obecnie jest siedzibą Uniwersytetu Medycznego.

W Supraślu odwiedzimy Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy oraz Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.
Prawosławny Monaster Męski Zwiastowania Najświętszej Marii Panny czyli prawosławny klasztor będący jedyną w Polsce gotycko-bizantyjską cerkwią obronną z XVI wieku, zapoczątkował dzieje Supraśla. Przez kilkaset lat osada, która tu istniała działała wyłącznie na potrzeby monasteru. Był to prężny ośrodek życia umysłowego i duchowego, z racji ulokowania na styku kultury wschodu i zachodu stał się urzeczywistnieniem idei państwa Jagiellonów, gdzie na równych prawach żyją prawosławni, katolicy, Litwini, Polacy, Rusini. Cerkiew Zwiastowania NMP w swojej architektonicznej symbolice urzeczywistnia tą myśl – gotyckie wieże połączono w jedność z bizantyjskimi kopułami. Przez wieki mnisi zgromadzili w swojej siedzibie prawdziwe skarby takie jak:
• Kodeks Supraski – bezcenny rękopis z XI wieku, wywieziony z Supraśla w XIX wieku, cudem odnaleziony po wojnie, dziś na liście UNESCO;
• cudowna ikona Matki Bożej Supraskiej – zaginęła podczas masowej ewakuacji 1915 roku, mnisi którzy wtedy opuścili swój dom, nigdy tu już nie wrócili – prawdopodobnie zostali rozstrzelani podczas Rewolucji Październikowej;
• słynna biblioteka gromadziła nie tylko rękopisy powstałe w monasterskim skryptorium ale także całą dostępną wiedzę ówczesnego świata chrześcijańskiego.

W Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa przewodnik zademonstruje produkcję papieru ręcznego i działanie zabytkowych maszyn drukarskich. Każdy uczestnik otrzyma ręcznie wykonaną pamiątkową zakładkę do książki.
Historię zwiedzanych miejsc przedstawią nam lokalni przewodnicy, a w międzyczasie planujemy spacer po Supraślu, gdzie zobaczymy zabytkową architekturę z XIX wieku (Pałac Bucholtzów, Stara Poczta, domy tkaczy).
Po zwiedzaniu zjemy regionalny obiad i o godz. 18.00 wyruszymy w drogę powrotną do Warszawy, planowany powrót ok. godz. 21.00.

Informacja epidemiologiczna:

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wycieczki będą realizowane zgodnie z obowiązującymi standardami sanitarnymi:

a) przed wejściem do autokaru każdy uczestnik będzie miał zmierzoną temperaturę – osoby
z temperaturą powyżej 38°C lub z objawami grypy (katar, kaszel) nie będą mogły uczestniczyć
w wycieczce;
b) każdorazowo przed wejściem do autokaru wszyscy uczestnicy będą dezynfekować ręce;
c) podczas przejazdów obowiązkowo każdy uczestnik będzie musiał zakryć usta i nos maseczką z wyjątkiem czasu na spożycie posiłku;
d) zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe oprócz lasów, ogrodów, parków i zieleńców – obowiązek nie dotyczy osób zwolnionych z tego obowiązku na podstawie zaświadczenia lekarskiego, dodatkowo trzeba zachować odstęp min. 1,5 m między uczestnikami;
e) toaleta w autokarze będzie nieczynna, a autokar zostanie zdezynfekowany przed wyjazdem.

Transport:

Przejazd autokarem na trasie: Warszawa – Białystok – Supraśl – Warszawa. Możliwy dojazd własny.

Galeria
Plan wyjazdu:

Zbiórka 8 maja (sobota) o godz. 07.00 na pl. Bankowym w Warszawie, obok pomnika Słowackiego.

07.30 – wyjazd na Podlasie
10.30-12.00 – spacer po Białymstoku (mural „Dziewczynka z konewką”, zespół pałacowo-parkowy Branickich – symbol miasta zwany „Podlaskim Wersalem”, trójkątny rynek)
12.30-16.00 – zwiedzanie Supraśla:

 • Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa (zwiedzanie z przewodnikiem, ok. 1,5 godz. – można robić zdjęcia, bez flesza);
 • czas wolny, możliwość zakupu pamiątek i spacer po Supraślu (Teatr Wierszalin, domy tkaczy, Pałac Bucholtzów, Stara Poczta) – ok. 1 godz.;
 • Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy (zwiedzanie z przewodnikiem: Cerkiew Obronna Zwiastowania NMP i Cerkiew św. Jana Teologa – ok. 1 godziny, w obydwu cerkwiach nie można fotografować wnętrz bez specjalnego zezwolenia)

16.30-18.00 – obiad w Białymstoku
18.00 – wyjazd do Warszawy, powrót ok. godz. 21.00.

Cena:
Cena za 1 osobę 140 zł lub 80 zł (dojazd własny)

Cena uwzględnia:

 • transport busem/autobusem na trasie Warszawa – Supraśl - Warszawa
 • zwiedzanie Monasteru z przewodnikiem
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) i KL NNW
 • opieka pilota/organizatora

Cena nie uwzględnia:

 • posiłków podczas wycieczki
 • biletów wstępu: biletów wstępu do: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa (15 zł - normalny, 12 zł – emeryci/renciści, 9 zł – uczniowie/studenci/dzieci), Muzeum Ikon (18 zł - normalny, 10 zł - ulgowy), Monaster - 5 zł
Co zabrać:
 • wygodne buty – będzie dużo chodzenia
 • ubiór adekwatny do warunków pogodowych – sugerujemy sprawdzić prognozę pogody dzień przed wyjazdem
 • aparat fotograficzny
Zapisy
6 travellers are considering this tour right now!